Z reguły pracujemy z właścicielami małych i średnich firm. Często jest to ich pierwszy kontakt z firmą doradczą i słusznie nie wiedzą czego mogą się spodziewać, ponieważ podejść do świadczenia usług doradczych jest wiele.

W Qmatch consulting jesteśmy w zasadzie firmą doradczo-wdrożeniową, ponieważ realizując projekty z naszymi klientami kierujemy się kilkoma prostymi zasadami:

Wspólna świadomość celu projektu

Przykład: Klient zwraca się do nas z projektem uporządkowania procesu sprzedaży swoich handlowców. Dla nas w takim wypadku kluczowe jest zrozumieć intencję jaka stoi za potrzebą uporządkowania tego procesu, bo powodów może być wiele np.
  • Cele sprzedażowe nie są realizowane
  • Plan wejścia na nowe rynki
  • Chęć powiększenia zespołu o 50%
  • Sprzedaż firmy
  • Zatrudnienie Dyrektora Sprzedaży 
Znając intencję właściciela, możemy lepiej zaplanować nasz projekt i prowadzić go w sposób bardziej efektywny. A efektywność to nasza kolejna zasada.

Nastawienie na efekt

Rozumiemy specyfikę prowadzenie małych i średnich firm, bo sami taką jesteśmy. Dlatego wiemy, że to nie piękne prezentacje i wielostronicowe dokumenty osiągają wyniki, a dobre strategie opierające się o sprawdzone taktyki. Zdobywaliśmy doświadczenie na wielu projektach doradczych oraz pracując w korporacjach na stanowiskach managerskich, więc łączymy najlepsze praktyki z bardzo pragmatycznych podejściem nastawionym na osiąganie świetnych rezultatów w krótkim czasie.

Pełne zaangażowanie

Jeżeli zdecydujemy się rozpocząć wspólny projekt to gwarantujemy pełne zaangażowanie, na każdym projekcie jeden z założycieli jest zawsze jest właścicielem danego tematu, dzięki temu klient zawsze może bezpośrednio rozmawiać z nami o projekcie bez głuchego telefonu. Uwielbiamy naszą pracę i wierzymy, że firmy MŚP są podstawą sprawnego funkcjonowania gospodarki naszego kraju. Mimo, że prowadziliśmy projekty dla klientów z tych samych branż, to nigdy nie zdarzyło nam się spotkać takich samych właścicieli. Napędza nas praca z ambitnymi ludźmi, którzy mają swoje plany i chcą je z nami realizować.

Stawiamy na silny zespół i samodzielność

Mimo, że wprost w naszych usługach nie oferujemy analizy kadry pracowniczej to zawsze w trakcie projektu to się dzieje. Naszym celem jest pokazanie firmom jak pewne rzeczy mogą robić inaczej i zbudowanie w nich umiejętności dalszego rozwijania danego obszaru. Nie zrobimy i nie chcemy robić pracy za ludzi, ale nauczymy jak mogą ją wykonywać mądrej i bardziej efektywnie jak nas już nie będzie. Nie ważne w jakiej branży działa firma, bez silnej kadry trudno będzie osiągnąć wzrosty 2x, 4x, 6x, a o takich wzrostach rozmawiamy z naszymi klientami.

Mówimy nie

W każdy projekt jako właściciele angażujemy się osobiście, więc nie możemy sobie pozwolić na niezadowolenie klienta lub nasz spadek motywacji. Dlatego tak ważny jest pierwszy etap projektu, gdzie podczas rozmów i warsztatów poznajemy swoje oczekiwania, motywacje i cele. Robiliśmy wiele projektów i zdarza się, że firma nie jest w tym momencie gotowa na projekt o jakim myśli. W takim wypadku wolimy powiedzieć, co należałoby wcześniej zrobić w ramach funkcjonowania firmy niż rozpoczynać projekt, który z dużym prawdopodobieństwem nie spełni pokładanych oczekiwań. Każdy projekt firmujemy naszymi nazwiskami i firmą, dlatego satysfakcja klientów jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu
Skontaktuj się z nami

Opowiedz z jakim wyzwaniem się mierzysz naszemu konsultantowi. Podczas takiej rozmowy opowiemy w jaki sposób pracujemy i jak rozwiązaliśmy podobne wyzwaniami. Wspólnie wypracujemy możliwe kierunki współpracy!

Umów konsultację

Rozliczamy się za efekty

Z reguły pracujemy blisko strategii, budżetów, planowania i sprzedaży, więc lubimy z naszymi klientami umawiać się na takie modele rozliczeniowe, które premiują nas w przypadku przekroczenia realizacji założonych celów. To modele dla nas atrakcyjne i bardzo motywujące, ale też bezpieczne dla naszych klientów. W małych i średnich firmach, widzimy, że nasze działania bezpośrednio przekładają się na wyniki spółki, więc chętnie umawiamy się na premie za sukces.

Nie robimy z firm korporacji

Korporacje pozwoliły nam się dużo nauczyć na początku kariery, ale to nie jest według nas idealny model budowania wzrostu firmy. Cenimy małe i średnie firmy, to w jaki sposób się tam myśli i pracuje. Jak są podejmowane tam decyzje. Bliskość tych firm do ich klientów i produktów. Wystrzegamy się przekładania mechanizmów działających w korporacjach na MŚP, wiemy że to nie jest dobra droga. Widzimy, że ludzie potrzebują zasad, ale też elastyczności, żeby mogli wzrastać. Często nasi klienci to kluczowi pracodawcy w danym regionie, więc satysfakcja z codziennej pracy ich pracowników jest dla nas bardzo ważna.

Elastyczność i wszechstronność

Nasze doświadczenie pozwala nam prowadzić projekty dotykające kluczowych obszarów funkcjonowania każdej MŚP, takie jak: strategia, sprzedaż, finanse i budżety, zespół, procesy, systemy premiowe i prowizyjne, digitalizacja. Dzięki temu cała wiedza projektowa jest w jednym miejscu, to usprawnia przepływ informacji i szybkość podejmowania decyzji. Na praktycznie każdym projekcie po pierwszych kilku spotkaniach cele poboczne się zmieniają, bo im bardziej wchodzimy w projekt tym szerokość naszego rozumienia firmy się zmienia. Z naszego doświadczenia widzimy, że praktycznie każdą firmę stać na mądre doradztwo, a analizując wyniki naszych projektów widzimy, że większości firm nie stać na brak doradztwa i tkwienie w miejscu. W naszych projektach już od samego początku nastawiamy się na tworzenie wartości dodanej, żeby pracownicy i właściciele widzieli pierwsze efekty pracy, a nie byli pogrążeni w wielogodzinnych warsztatach wypełniając formatki w exceli, to nie nasz styl pracy.

Umów się na darmową konsultację

pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na wysłanie moich danych w celu przetworzenia zapytania. Akceptuję fakt, iż podanie danych jest dobrowolne, oraz że przysługuje mi prawo do dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Twoje dane przetwarzane będą przez QM Tomasz Pietrzak, ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa, która będzie przetwarzać Twoje dane wyłącznie w celu przeprocesowania Twojego zapytania i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące naszej działalności.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Manager i doświadczony przedsiębiorca. Specjalizuję się w łączeniu Strategii – Sprzedaży i Marketingu. Od ponad 15 lat zdobywam doświadczenie w biznesie. Moim celem jest budowanie efektywnych i rentownych przedsiębiorstw. Wierzę, że dopiero takie organizacje są w stanie zapewnić pracownikom wspaniałe środowisko pracy i możliwość rzeczywistego rozwoju. Lubię zadawać dziwne pytania i rozumieć branżę dla której realizujemy projekt. Jestem współzałożycielem spółki technologicznej w obszarze HR-Tech. Prowadzę sesje doradcze z managerami średniego i wyższego szczebla. Jestem obsesyjnie skupiony na budowaniu wartości w organizacjach, wszędzie poszukuje możliwości automatyzacji procesów. Nie cierpię marnotrawstwa i pustych przebiegów. Na początku kariery, doświadczenie zdobywałem w międzynarodowych korporacjach, na styku sprzedaży i marketingu. Byłem odpowiedzialny m.in za launch największego programu lojalnościowego w Polsce oraz zbudowałem jedną z pierwszych platform mobilnych do zarządzania funduszami inwestycyjnymi. Najlepiej czuję się realizując projekty dla małych i średnich spółek, pracując ramię w ramię z liderami organizacji. Jeżeli nie jestem za biurkiem to najpewniej trenuję kolarstwo szosowe lub biegam.