Bezpłatny e-book "7 kroków do stworzenia skutecznego systemu premiowego"
USŁUGI

Skuteczny system premiowy lub prowizyjny

Zwiększamy efektywność istniejących systemów prowizyjnych, premiowych i motywacyjnych, analizując ich skuteczność i dobierając najlepsze metody motywowania.   

Tworzymy od podstaw systemy, tak aby wspierały realizację celów organizacji oraz były motywujące dla pracowników.

Bezpłatna konsultacja

Systemy motywacyjne - nasze usługi

Systemy prowizyjne

Tworzymy od podstaw i zwiększamy efektywność systemów prowizyjnych w działach handlowych i nie tylko. Dopasowujemy system do celów, zwiększamy jego skuteczność i analizujemy kosztochłonność.

Systemy premiowe

Budujemy od podstaw oraz modyfikujemy istniejące systemy premiowe, które obejmują całą organizację. Tworzymy zrozumiałe systemy, które są z jednej strony proste, a z drugiej skuteczne. Dopasowujemy szczegóły do działów i ich wymagań.

Systemy motywacyjne

Budujemy złożone systemy, w których łączy się benefity płacowe z benefitami pozapłacowymi, aby wpłynąć pozytywnie na motywację pracowników także poprzez aspekty miękkie.

Dla kogo jest doradztwo przy systemie motywacyjnym?

Doradztwo przyda się  w tych firmach, w których potrzebne jest świeże spojrzenie na istniejący system premiowy czy prowizyjny. Z naszych obserwacji wynika, że systemy motywacyjne często funkcjonują długo w organizacji albo w niezmienionej formie albo zmieniają się ale w sposób chaotyczny. Wtedy warto poznać opinię doradcy, który wskaże słabe punkty i sposoby zwiększenia efektywności systemu. 

Pracujemy dla firm kilkuosobowych i takich które zatrudniają tysiące osób. Nasze usługi są zawsze dopasowane do danej organizacji, jej potrzeb i możliwości. 

Umów się na rozmowę

Opowiedz z jakim wyzwaniem się mierzysz. Wspólnie wypracujemy możliwe kierunki współpracy!

Telefon: +48 783 338 700

tomasz-nalewajk-qmatch-konsultant-umow-rozmowe
TOMASZ NALEWAJK
CONSULTANT

System premiowy - dla kogo?

System premiowy może posiadać każda organizacja.

System premiowania jest źródłem rozwoju firmy i efektywnego działania zespołów i pracowników. Jednak kiedy zacznie się budowa systemu premiowania, warto pamiętać, że potrzebne są elastyczne rozwiązania, które z łatwością dopasują system premiowania pracowników do wymagań stawianych przez rynek.

System premiowy można wdrożyć dla całej firmy lub tylko dla wybranych działów

Decyzja o tym, w których działach ostanie wprowadzone premiowanie pracowników zależy w dużej mierze od celów i specyfiki organizacji. System premiowy powinien być także dopasowany do specyfiki pracy i zadań danego działu. 

Warto pamiętać, że lepiej, aby każdy pracownik miał  szansę na premię za swój wkład w sukces firmy. System premiowania pracowników tylko dla  wybranych osób lub grup może tworzyć  sytuację podziału na “lepszych i gorszych”, co wpływa negatywnie na współpracę i buduje silosy.

Chcesz zbudować system motywacyjny w swojej firmie? 

A może potrzebujesz ulepszyć ten, który obecnie funkcjonuje? 

Umów się na bezpłatną konsultację, aby zobaczyć jak możemy Ci pomóc.

Bezpłatna konsultacja

Cechy dobrego systemu premiowania

 • Transparentność

  System premiowy powinien być transparentny, aby pracownicy rozumieli jego założenia i mogli oszacować, jaką otrzymają premię.

 • Wielowymiarowość

  System premiowania pracowników powinien wspierać realizację celów na różnych wymiarach - ilościowych, jakościowych, zespołowych, firmowych.

 • Spójność

  Podczas budowy systemu premiowania warto się skupić na tym, aby był on jak najbardziej spójny, czyli miał możliwie najmniej wyjątków od reguły.

 • Uniwersalność i indywidualizacja

  Systemy premiowy powinien być jednocześnie uniwersalny - czyli zawierać części wspólne dla wszystkich pracowników i zindywidualizowany - czyli uwzględniać specyfikę pracy danego działu.

 • Elastyczność

  Dobrze zaprojektowany system premiowania powinien być elastyczny i odpowiadać na wymagania stawiane przez zmieniające się otoczenie rynkowe.

Na czym polega doradztwo przy systemie premiowym?

Konsultant Qmatch to ekspert z zewnątrz, który opracowywał wiele systemów motywacyjnych. 

Niezleżnie czy celem jest stworzenie nowego systemu czy ulepszenie istniejącego, początek projektu to określenie celów jakie ma spełniać system motywacyjny. W kolejnych krokach istotne jest zapoznanie się z obecnie działającymi formami motywacji i przeprowadzenie rozmów z kluczowymi managerami, aby określić ich potrzeby i oczekiwania. 

Konsultant proponuje kilka rozwiązań i w drodze pracy z zespołem klienta wyprocowuje rozwiązanie najlepiej pasujące do organizacji. 

Ważnym elementem projektu jest stworzenie odpowiedniej dokumentacji do systemu motywacyjnego i automatyzacja procesu wyliczania premii. 

Konsultant zapewnia świeże spojrzenie, a jednocześnie wiedzę zdobytą podczas pracy na podobnych projektach.  

Jak tworzymy systemy premiowania pracowników dla naszych klientów?

Zaufały nam firmy

Napisaliśmy e-book o tworzeniu systemów premiowych

Chcesz stworzyć system premiowy w firmie, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcemy podzielić się z Tobą dobrymi praktykami w budowaniu systemu premiowego dla pracowników.

Bazując na doświadczeniu zdobytym przy projektowaniu systemów dla naszych klientów napisaliśmy e-booka”7 kroków do stworzenia skutecznego systemu premiowego”, gdzie opisujemy 7 kluczowych kroków, które ułatwią Ci pracę nad własnym system premiowym w organizacji.

Pobierzesz go zupełnie za darmo.

Napisaliśmy e-book o tworzeniu systemów premiowych

Chcesz stworzyć system premiowy w firmie, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcemy podzielić się z Tobą dobrymi praktykami w budowaniu systemu premiowego dla pracowników.

Bazując na doświadczeniu zdobytym przy projektowaniu systemów dla naszych klientów napisaliśmy e-booka”7 kroków do stworzenia skutecznego systemu premiowego”, gdzie opisujemy 7 kluczowych kroków, które ułatwią Ci pracę nad własnym system premiowym w organizacji.

Pobierzesz go zupełnie za darmo.

Sprawdź artykuły i case study z budowania systemów premiowych w firmach

Skontaktuj się z nami
Tomasz Nalewajk
Consultant
tomasz.nalewajk@qmatch.pl
+48 783 338 700

Jeśli w kalendarzu nie widzisz pasującego terminu, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy poniżej.

Napisz do nas

  Wyrażam zgodę na wysłanie moich danych w celu przetworzenia zapytania. Akceptuję fakt, iż podanie danych jest dobrowolne, oraz że przysługuje mi prawo do dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Twoje dane przetwarzane będą przez QM Tomasz Pietrzak, ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa., która będzie przetwarzać Twoje dane wyłącznie w celu przeprocesowania Twojego zapytania i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące naszej działalności.

  Przewiń do góry