Konsultant/ka ds. Sprzedaży i Strategii MŚP
Kim My jesteśmy
Qmatch Consulting pomaga właścicielom firm handlowo-usługowych wyjść z pułapki, w której sami stali się największym wąskim gardłem swojego biznesu. Pracujemy z MŚP – nie z korporacjami, nie z funduszami. Robimy to od lat z wysokim NPS-em na poziomie 86. Pracujemy systemowo: sprzedaż, strategia, procesy. Każdy projekt jest wdrażany, nie oprawiany w ramki i odstawiony na półkę. Teraz szukamy osoby, która dołączy do zespołu po stronie delivery – konkretnie w obszarze sprzedaży i strategii.
Idealny kandydat jest
Realistą z doświadczeinem za sobą. Kimś, kto był gdzieś w środku – na etacie jako specjalista, jako freelancer, może w roli doradczej i realnie coś robił: wdrażał, usprawniał, zmienił coś, co działało źle.
Niekoniecznie masz gotowe portfolio case’ów. Wystarczy, że potrafisz to opowiedzieć i pokazać konkrety.
Nie szukamy zawodnika z wielkiej organizacji, ani świeżo upieczonego absolwenta z ambicją zostania managerem w sześć miesięcy. Szukamy kogoś, kto dowozi, dociąga temat do końca i dobrze czuje się w pracy z ludźmi.
Jak będzie wyglądać Twoja praca
Przez pierwsze 6-9 miesięcy działasz w trybie shadow – jeżdzisz na spotkania z partnerem, uczysz się warsztatu przez bezpośredni kontakt z klientem. Nie prowadzisz samodzielnie projektów. Uczysz się, jak je prowadzić.
W tym czasie konkretnie:
- uczestniczysz w warsztatach sprzedażowych i strategicznych z właścicielami firm
- moderujesz koła sprzedażowe u klientów
- przygotowujesz prezentacje i podsumowania po spotkaniach klientowskich
- pracujesz przy projektach systemów premiowych – uczysz się, jak wyznaczać KPI i jak to challenge’ować
- robisz analizy sprzedażowe jako narzędzie do pracy projektowej
Po 12 miesiącach – przy dobrych wynikach – wchodzisz na prowadzenie własnych projektów. To sprawdzony model rozwoju, który konsekwentnie stosujemy w naszym zespole.
Czego wymagamy
- Jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego w obszarze zmian, sprzedaży, marketingu lub strategii – nie musi być dużo, musi być realne.
- Komfortu w pracy z grupą – moderacje, warsztaty, rozmowy z właścicielem firmy to chleb powszedni tej roli.
- Nastawienia na realizację, a nie na analizę dla analizy.
- Myślenia biznesowego – rozumiesz, że w firmie wszystko się ze sobą łączy.
- Dobrego warsztatu dokumentowego (Word, Excel, PPT) na poziomie roboczym.
- Gotowości do regularnych wyjazdów – spotykamy się z klientami w terenie.
Co jest mile widziane
- Doświadczenie w sprzedaży, marketingu lub strategii – in-house albo doradczo.
- Znajomość branż, w których pracujemy najczęściej: produkcja, handel, dystrybucja.
- Kompetencje AI – możemy nauczyć, ale skraca onboarding.
- Doświadczenie z KPI lub systemami premiowymi.
Czego nie szukamy
- Osób świeżo po studiach bez żadnego doświadczenia zawodowego.
- Konsultantów realizujących projekty dla największych korporacji – metody nie pasują do MŚP i świadomie nie prowadzimy rekrutacji w tym kierunku.
- Osób aspirujących od pierwszego dnia do roli managerskiej – ta rola to wykonawca.
- Czystych analityków bez doświadczenia w realizacji.
Warunki współpracy
- Forma: B2B, pełne zaangażowanie.
- Wynagrodzenie bazowe: 9-13 tys. zł netto miesięcznie, negocjowane indywidualnie.
- Wynagrodzenie zmienne: do ok. 50% bazy, uzależnione od wyników.
- Tryb pracy: zdalnie + 1-2 dni w tygodniu u klienta + regularne wyjazdy.
- Lokalizacja: cała Polska, preferowana Wielkopolska lub Mazowsze.