usługi

Doradztwo finansowe

Doradztwo finansowe dla małych i średnich firm pozwoli Ci zarabiać więcej. Nasz doradca przeanalizuje sytuację finansową Twojej firmy, pomoże ją zoptymalizować i wdrożyć narzędzia do tego, aby kontrolować ją na co dzień. Pomożemy uporządkować finanse tak, abyś mógł spać spokojnie.

Osoba do kontaktu
Tomasz Pietrzak
Consultant

Dla kogo doradztwo finansowe

Doradztwo finansowe jest dla każdego właściciela firmy, który chce lepiej nią zarządzać. Na pewno znasz się dobrze na swoim biznesie, ale przecież nie musisz być ekspertem w finansach. Dzięki współpracy z nami, w szybki sposób uporządkujesz finanse swojej firmy. Z naszego doświadczenia wynika, że doradztwo finansowe jest szczególnie istotne dla firm szybko rosnących i takich, które gwałtownie zwiększają przychody lub koszty.
Doradztwo finansowe może przynieść szybkie korzyści Twojej firmie, jeżeli często słyszysz te stwierdzenia lub pytania:
 • Ile w zasadzie generujemy zysku co miesiąc?

 • Jak w tym miesiącu wygląda nasza płynność i zasoby gotówki?

 • Ile zarabiamy na naszych usługach lub produktach z uwzględnieniem kosztów stałych i zmiennych?

 • Rozwijamy się, ale nie koniec dnia pieniądze gdzieś się "rozchodzą"

 • Koszty prowadzenia działalności wydają się zbyt wysokie

 • Zarządzanie finansami jest czasochłonne, a księgowa tylko to komplikuje, a nie mnie wspiera

Usługi

Analiza sytuacji finansowej

Na podstawie danych, które nam udostępnisz, przeanalizujemy Twoją sytuację i wskażemy mocne oraz słabe strony, a także konkretne działania, które pomogą lepiej zarządzać finansami Twojej firmy.

Budżet i prognozowanie

Pomożemy ci zaplanować finanse i skonstruować budżet. Cytując klasyka “Zrobić budżet to wskazać pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast zastanawiać się, gdzie się rozeszły”. (John C. Maxwell)

Analiza przychodów i kosztów ​

Przeanalizujemy i uporządkujemy Twoje strumienie przychodów i koszyki kosztowe. Sprawdzimy skąd przychodzi najwięcej pieniędzy, a na co najwięcej wydajesz. Wskażemy możliwości optymalizacji.

Kontrola i raportowanie finansowe

Stworzymy dla Ciebie narzędzia, które pozwolą Ci na bieżącą analizę finansów. Dzięki temu będziesz mógł mieć rękę zawsze na pulsie.

Analiza marżowości

Pomożemy Ci zrozumieć, na czym najlepiej zarabiasz, a gdzie masz niskie marże, które stawiają pod znakiem zapytanie opłacalność danej usługi lub produktu. Wskażemy Ci też sposoby na zwiększenie marży.

Analiza i prognozowanie przepływów pieniężnych

Przeanalizujemy płynność Twojej firmy – tzw. cash flow i pomożemy ją zoptymalizować, tak abyś nie musiał martwić się bieżącymi kosztami prowadzenia działalności.

Dowiedz się więcej o finansach Twojej firmy

 • Na jakich usługach, produktach czy projektach firma najwięcej zarabia?

 • Którzy z pracowników przynoszą do firmy najwięcej pieniędzy, a którzy nie zarabiają na siebie?

 • Jaką mamy rentowność na poszczególnych klientach?

 • Czy w firmie są środki na nowe inwestycje w sprzęt lub ludzi?

 • Które wskaźniki finansowe należy śledzić

 • W jaki sposób zoptymalizować finanse w mojej firmie?

Finanse jako element efektywnej organizacji

Często doradztwo finansowe jest elementem większego projektu doradczego. Analizę i optymalizację finansów warto połaczyć także z doradztwem strategicznym czy zwiększeniem efektywności procesów. Często problemy finansowe firmy są wynikiem słabej sprzedaży albo niemotywujące systemu premiowego. Dlatego też nasi klienci często decydują się w pierwszym kroku na audyt firmy.

Zaufały nam firmy
logo albeco
duraline logo
Mpack logo
kingspan light air
pulsar bhp
Nat Cargo logo
fast it logo
duży ben logo
wgt logo
Zadaj nam pytanie

Chcesz dowiedzieć się, jaki system premiowy jest najlepszy dla Twojego zespołu, a może chcesz sprawdzić mocne i słabe strony działającego systemu? Napisz do nas i umów się na darmową konsultację z ekspertem. 


Newsletter

To nie newsletter sprzedażowy o naszych usługach, to raczej zbiór opinii na podstawie tego co się dzieje w projektach realizowanych w Qmatch Consulting.

Naszym celem jest koncentracja na wyzwaniach, z którymi zmaga się nasz klient, oraz prezentowanie metod, którymi im wspieramy. Zagadnienia, które  omawiamy, intensywnie stymulują nasze procesy myślowe, i mam nadzieję, że będą miały podobny wpływ na Ciebie.

W każdym wydaniu naszego biuletynu skupimy się na jednym konkretnym temacie, dając Ci możliwość głębszego zrozumienia i refleksji nad istotnymi aspektami prowadzenia biznesu.

Scroll to Top