Jak pracujemy?

Jeśli rozważasz współpracę z firmą doradczą, warto wiedzieć, czego można się spodziewać.
Nawet pozornie mały projekt to ważne wydarzenie w życiu każdej firmy, dlatego każda współpraca zaczyna się od analizy potrzeb i celów. Na tej podstawie powstaje oferta dopasowana do potrzeb Twojej firmy, która prowadzi do osiągnięcia założonych celów.

Skupiamy się na wynikach i dajemy rozwiązania sprawdzone w MŚP

Bezpłatna konsultacja

Podczas współpracy bardzo ważne jest dopasowanie na linii klient—konsultant oraz znajomość potrzeb firmy i możliwych do wdrożenia rozwiązań. Zanim podejmiesz decyzję, zawsze dajemy Ci 30 minut bezpłatnej konsultacji.

W czasie konsultacji nie mówimy o sobie i nie pokazujemy prezentacji sprzedażowej. Słuchamy. Poznajemy potrzeby oraz wyzwania Twojej firmy i aktywnie uczestniczymy w wymyśleniu odpowiedniego rozwiązania. To 30 minut pełnowartościowej konsultacji dla Twojego biznesu z praktykami, którzy mają 15+ lat doświadczenia w biznesie.

Doradztwo biznesowe - minimum teorii, maksimum praktyki

Trzymamy się zasady „minimum teorii, maksimum praktyki”.

Teorię ograniczamy do niezbędnego minimum. Nie potrzebne Ci skomplikowane teorie zarządzania i ekonomii, ani wielogodzinne rozmowy o planowaniu, z których nic nie wynika. 

Potrzebujesz konkretnych rozwiązań do wdrożenia w firmie, które doprowadzą do pozyskiwania większej ilości klientów i wzrostu sprzedaży lub zrealizują dla Ciebie inne wyniki, na których Ci zależy.

Dajemy narzędzia do samodzielnego działania po zakończeniu współpracy z konsultantem biznesowym

Rozwój sprzedaży, marketingu, zarządzanie finansami, ludźmi i procesami w Twojej firmie nie kończy się na płatnej współpracy z konsultantem.

W czasie współpracy skupiamy się na wdrożeniu oraz pokazaniu, jak wykorzystywać rozwiązania w praktyce. Jednak to nie wszystko. Przez cały ten czas przygotowujemy też odpowiednio skonfigurowane narzędzia (jak ClickUp, Slack czy Microsoft Teams), przekazujemy materiały do wykorzystania przy dalszych działaniach oraz onboardingu nowych pracowników (np. interaktywne video), a także różne formatki i dokumenty, z którymi Twoi pracownicy mogą pracować dalej już samodzielnie.

Jako Zarządzający firmą otrzymujesz też pakiet danych, dokumentów i narzędzi do nadzoru działania firmy, dzięki czemu dokładnie wiesz, co dzieje się w Twojej organizacji.

Nie jesteśmy tylko firmą doradczą. Angażujemy się w projekt i działamy z Twoimi pracownikami

Nie boimy się wziąć odpowiedzialności za efekt

Podczas projektu możesz mieć obawy, że ta inwestycja nie przyniesie oczekiwanych efektów. Nie boimy się wzięcia odpowiedzialności za efekty. Pracujemy na podstawie rozliczenia ryczałtowego (flat fee) lub w formie premii za wyniki (success fee), które jest uzależniona od osiągania wyników i stopnia realizacji celów.

Jeśli efekt nie zostanie dostarczony, nie otrzymamy wynagrodzenia.

Poufność i dyskrecja

W czasie współpracy korzystamy z wiedzy wyniesionej z innych projektów, jednak poufność i dyskrecja są dla nas najważniejsze. Wszystkie informacje, które otrzymujemy w czasie projektu, zachowujemy dla siebie.

Podpisujemy też wszelkie dokumenty, które dają poczucie bezpieczeństwa we współpracy (NDA oraz umowę o współpracę).

Masz pewność, że wrażliwie informacje o Twojej firmie nie zostaną ujawnione.

Po zakończeniu prac nadal jesteśmy dostępni

Po zakończeniu projektu jesteśmy w dalszym kontakcie. Spotkamy się, żeby zrobić aktualizację rozwoju projektu i sprawdzić, czy wprowadzone zmiany działają prawidłowo.

Jeśli chcesz mieć możliwość stałej współpracy z nami w wybranych aspektach (na przykład przy przeprowadzeniu oceny rocznej pracowników), możemy dalej razem działać.

Jesteśmy dostępni i służymy swoją pomocą.

Wiemy, co jest ważne dla właścicieli małych i średnich firm

Dostępność cenowa

Masz obawy, że doradztwo biznesowe to usługa dostępna tylko dla dużych firm? Zależy nam na tym, aby każda firma mogła skorzystać z usług doradztwa.

Dlaczego? Korzystając z naszego doświadczenia, możesz pokonać trudności i wyzwania, z którymi obecnie mierzy się Twoja firma. Zyskujesz sprawdzone rozwiązania przetestowane w praktyce w innych firmach i wiedzę, której nie da się znaleźć w żadnej książce. 

Zakres usług dopasowujemy w taki sposób, żeby było na nie stać firmy z sektora MŚP.

Specjalizacja na MŚP

Podczas prac nad projektem dla małych i średnich przedsiębiorstw potrzebne jest doświadczenie we współpracy z firmami z sektora MŚP.

Dobre zrozumienie problemów i wyzwań takich firm niweluje ryzyko wyboru rozwiązań, które nie sprawdzą się w przedsiębiorstwach tego typu.

Nie pracujemy dla korporacji. Sprawdzone metody działania wyniesione z międzynarodowych firm dopasowaliśmy do potrzeb MŚP na polskim rynku.

Jesteśmy konsultantami biznesowymi dla firm MŚP. Dobrze znamy ich specyfikę i potrafimy komunikować się z pracownikami każdego szczebla.

Wsparcie w trudnych zmianach

Podczas projektu nasi klienci często mają obawę, jak na zmiany zareagują pracownicy.

Jesteśmy partnerami we wprowadzaniu trudnych zmian w firmach. Nie jesteśmy zaangażowani w relacje wewnątrz organizacji (pracownicy nie muszą darzyć nas sympatią). Naszą rolą jest poprawa efektywności działania Twojej organizacji.

W czasie współpracy wdrażamy zmiany i komunikujemy je w zespole, dzięki czemu możesz przesunąć ciężar odpowiedzialności na nas. To usuwa ryzyko konfliktów w zespole.

Doświadczony partner w biznesie

Mamy ponad 15 lat doświadczenia w biznesie, którym chętnie podzielimy się z Tobą. Jesteśmy jak bardziej doświadczony kolega, który widział już sytuację w wielu firmach i pomógł im rozwiązać problemy.

W dodatku taki, który da Ci konkretne wskazówki, zamiast zawoalowanych porad, które nie mówią precyzyjnie, co należy zrobić, żeby biznes działał lepiej.

Zaufały nam firmy
pib broker
nanovo
duży ben logo
komtur logo
zdrowit-logo
kingspan light air
duraline logo
aww sinevia
logo albeco
fast it logo

Napisz do nas


Scroll to Top