USŁUGI

Projektujemy i ulepszamy systemy premiowe dla firm

Wypłacana pracownikom premia nadwyręża budżet firmy? Premia od sprzedaży nie sprawia, że handlowcy chcą sprzedawać więcej? Jeszcze nie masz systemu premiowego, bo dopiero szukasz skutecznego sposobu na zmotywowanie pracowników? 

Stworzymy dla Ciebie system premiowy, dzięki któremu pracownicy zrealizują cele sprzedażowe — szybciej, z większą satysfakcją i zyskiem dla Twojej firmy.

Masz system premiowy, ale...

Wydajesz na premie zbyt dużo

System premiowy ma tak ustalone progi, że sprzedawcy i przedstawiciele zbyt łatwo je przekraczają. Przyznawane premie są ogromne, a finanse firmy niestabilne.

System premiowy jest zbyt skomplikowany (albo zbyt prosty)

System premiowania był wiele razy rozbudowywany o dodatkowe elementy. Tylko niektórzy pracownicy rozumieją, jak działa przyznawanie premii, przez to nie wiedzą, czy warto się starać.

System może być też zbyt prosty w stosunku do aktualnych potrzeb firmy. Nie wspiera celów organizacji, nie pokazuje pracownikom, na czym powinni się skupić (np. system wspiera obrót, a teraz kluczowa jest marża)

System premiowy nie motywuje

To, że istnieje premia, wcale nie sprawia, że ludziom bardziej chce się pracować. System wynagrodzeń ma niewielki wpływ na codzienną pracę zespołu.

Zespół Qmatch wspiera naszą organizację w porządkowaniu procesów, ustalaniu strategii rozwoju oraz w stworzeniu nowego systemu premiowego. Doceniamy osobiste zaangażowanie konsultantów, elastyczność na zmieniające się potrzeby oraz realizowanie postawionych wcześniej celów. Ich rozumienie i świadomość wyzwań naszej branży bardzo pomaga w kształtowaniu i optymalizacji procesów spółki. Ważne jest, że jako konsultanci nie tylko proponują nam nowe rozwiązania, ale również facylitują proces wdrażania tych zmian w organizacji.

Nie masz systemu premiowego i...

Szukasz sposobu na zmotywowanie swoich pracowników

Pracownicy nie czują się zmotywowani do realizacji celów sprzedażowych. Szukasz systemu motywacyjnego, który pomoże to zmienić.

Cenisz swój zespół i chcesz docenić jego zaangażowanie

Jesteś zadowolony z pracy swojego zespołu i chcesz docenić ich wkład w rozwój firmy (zarówno zespołowy, jak i indywidualny).

Nie wiesz jak docenić wszystkich pracowników w firmie

Karty sportowe i kosze pełne owoców to dla Ciebie za mało. Szukasz czegoś, co pokaże swoim pracownikom, że realnie i konkretnie doceniasz ich pracę.

Skontaktuj się z nami

Opowiedz z jakim wyzwaniem się mierzysz naszemu konsultantowi. Podczas takiej rozmowy opowiemy w jaki sposób pracujemy i jak rozwiązaliśmy podobne wyzwaniami. Wspólnie wypracujemy możliwe kierunki współpracy!

Na czym polega doradztwo przy systemie premiowym?

Określenie celów

Niezależnie czy celem jest stworzenie nowego systemu, czy ulepszenie istniejącego, początek projektu to zawsze określenie celów, jakie ma spełniać system motywacyjny w firmie.
Na przykład: czy ma wspierać wolumen sprzedaży, czy marżowość? A może promować sprzedaż konkretnych grup produktów. Czy ma objąć tylko wybrane działy, czy wszystkich pracowników w firmie?

Analiza systemów motywacyjnych

Następnie konsultant zapoznaje się z obecnymi formami motywowania pracowników w firmie. Jeśli to konieczne prowadzi też rozmowy z kluczowymi managerami (lub kierownikam), aby lepiej poznać ich oczekiwania wobec systemu premiowego. 

Przedstawienie propozycji rozwiązań

Po przeanalizowaniu istniejących motywatorów i ustaleniu celów Konsultant Qmatch przedstawia kilka rozwiązań i propozycji założeń systemu premiowania w firmie.

Wybór rozwiązania

Propozycje są omawiane i dopasowywane do potrzeb organizacji. Konsultant we współpracy z klientem wybiera i dopracowuje to rozwiązanie, które najlepiej pasuje do firmy i oczekiwań zarządu.

Stworzenie dokumentacji

Ważnym elementem projektu jest stworzenie odpowiedniej dokumentacji do systemu premiowego. Przygotowujemy spersonalizowane formatki, które automatyzują proces wyliczania wysokości premii dla poszczególnych pracowników i zespołów. Możemy przygotować również  regulaminy systemu premiowego i zakomunikować go wewnątrz organizacji.

Współpraca przy projektowaniu systemów premiowych - cena

Czy Twoją firmę stać na konsultanta ds. systemów premiowych?

Chcemy, żeby każda firma mogła mieć dobrze funkcjonujący system premiowy, który będzie motywował pracowników i pozwoli się jej rozwiać nawet w czasach kryzysu. 

Zależy nam, żeby każda firma z sektora MŚP mogła skorzystać ze wsparcia w tworzeniu lub modyfikacji systemu premiowego, niezależnie od etapu rozwoju, na którym się znajduje.  Działamy dla firm z sektora MŚP takich jak Twoja organizacja. Sami jesteśmy małą firmą i rozumiemy wyzwania, z którymi się mierzysz.

Koszty doradztwa dopasowujemy zawsze do potrzeb organizacji i możliwości finansowych firmy, dlatego przygotowaliśmy trzy pakiety o różnym zakresie wsparcia przy tworzeniu systemu premiowego.

Podstawowy
Profesjonalne doradztwo naszych konsultantów przy tworzeniu systemu prowizyjnego. Wypracowaną wiedzę organizacja wdraża samodzielnie.
  •  
Optymalny
Profesjonalne doradztwo naszych konsultantów oraz pełne wsparcie w stworzeniu kompleksowego systemu prowizyjnego w organizacji.
  •  
Zaawansowany
Pełne wsparciem w stworzeniu kompleksowego systemu prowizyjnego oraz przygotowanie regulaminu i komunikacja systemu w organizacji.
  •  
Tomasz Nalewajk
Ekspert tworzenia systemów premiowych
Z kim będziesz pracować?

Przy tworzeniu systemu premiowego będziesz przez cały czas współpracował z jednym ekspertem, którego poznasz już w trakcie bezpłatnej konsultacji. Ten sam konsultant będzie z Tobą od pierwszego spotkania. Nie oddelegujemy pracy nad systemem premiowym dla Twojej firmy osobom na zapleczu.

Tomasz Nalewajk jest psychologiem organizacji. Specjalizuje się w budowaniu motywacji w zespole (m.in. przez tworzenie skutecznych systemów premiowych i prowizyjnych). Pracował w korporacjach w Polsce i za granicą rozwijając m.in. budując program lojalnościowy w Meksyku.

Dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu Pan Tomasz Nalewajk stworzył program dostosowany zarówno do potrzeb naszej branży, jak i organizacji. Doceniamy również styl pracy Pana Tomasza – niezwykle empatyczny i zorientowany na potrzeby klienta. Z przyjemnością będziemy kontynuować współpracę z Qmatch Consulting.

Jak wygląda proces budowy systemu motywacyjnego w firmie?

systemy premiowe dla pracowników - budowa systemu premiowania przez konsultantów qmatch
Zaufały nam firmy
Napisaliśmy e-book o podstawach tworzenia systemów premiowych

Chcesz samodzielnie stworzyć system premiowy w firmie, ale nie wiesz, od czego zacząć? 

Bazując na doświadczeniu zdobytym przy projektowaniu systemów dla klientów, napisaliśmy e-book “7 kroków do stworzenia skutecznego systemu premiowego”, gdzie opisujemy 7 kluczowych elementów, które ułatwią Ci pracę nad własnym system premiowym w organizacji. Wykorzystasz je przy tworzeniu systemu premiowania handlowców, systemu premiowania pracowników produkcji oraz innych działów w firmie.

Pobierz e-book zupełnie za darmo i zaprojektuj własny system premiowy w firmie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Qmatch. W procesie konsultacji udało nam się wypracować system premiowy, który jest na tyle elastyczny, że będzie mógł rosnąć razem z naszą firmą. Nie bez znaczenia jest też to, że dzięki nowemu rozwiązaniu zdecydowanie skrócił się czas poświęcany co miesiąc na wyliczanie premii, a dodatkowo udało nam się wyeliminować element uznaniowości przy premiowaniu.

Skontaktuj się z nami

Opowiedz z jakim wyzwaniem się mierzysz naszemu konsultantowi. Podczas takiej rozmowy opowiemy w jaki sposób pracujemy i jak rozwiązaliśmy podobne wyzwaniami. Wspólnie wypracujemy możliwe kierunki współpracy!

Zadaj nam pytanie

Chcesz dowiedzieć się, jaki system premiowy jest najlepszy dla Twojego zespołu, a może chcesz sprawdzić mocne i słabe strony działającego systemu? Napisz do nas i umów się na darmową konsultację z ekspertem. 

pole obowiązkowe
Wyrażam zgodę na wysłanie moich danych w celu przetworzenia zapytania. Akceptuję fakt, iż podanie danych jest dobrowolne, oraz że przysługuje mi prawo do dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Twoje dane przetwarzane będą przez QM Tomasz Pietrzak, ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa, która będzie przetwarzać Twoje dane wyłącznie w celu przeprocesowania Twojego zapytania i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące naszej działalności.